Categories: General
      Date: Rgs 12, 2018
     Title: Akcija „Nerk į žydrą 2018“

Maloniai kviečiame atvykti į spaudos konferenciją, kurioje bus paskelbta trečius metus iš eilės vykstančios akcijos „Nerk į žydrą 2018“ informacinės akcijos pradžia. Šiemet ypatingas dėmesys bus kreipiamas paveldimam prostatos vėžiui. Maloniai kviečiame atvykti į spaudos konferenciją, kurioje bus paskelbta trečius metus iš eilės vykstančios akcijos „Nerk į žydrą 2018“ informacinės akcijos pradžia. Šiemet ypatingas dėmesys bus kreipiamas paveldimam prostatos vėžiui.

Apie 10 proc. prostatos vėžiu sergančių vyrų ligą paveldėjo. Toks vėžys paprastai būna labai agresyvus ir greitai plinta, be to, dažniausiai vyrai juo suserga jauni. 40 metų – tai riba, kuomet reikia ypač susirūpinti savo sveikata ir periodiškai tikrintis, kad vėžys būtų nustatytas kuo anksčiau. Tik anksti nustačius paveldimą vėžį, galima tikėtis gerų gydymo rezultatų. Spaudos konferencijoje gydytojai dalys patarimus, ką daryti, jeigu šeimoje nustatytas paveldimas vėžys ir kaip elgtis, kad vėžys nesugriautų gyvenimo.
 
Spaudos konferencija, kurią organizuoja Lietuvos sergančiųjų prostatos vėžiu draugija, vyks š. m. rugsėjo 14 d. ​11.30 val. ​Nacionalinio vėžio instituto konferencijų salėje Santariškių g. 1, LT-08660, Vilnius.
 
Programa:
11.30–12.00 – spaudos konferencija. Gydytojai onkologai ir visuomeninių
organizacijų atstovai skelbs informacinę akciją „Nerk į žydrą“.
Dalyvauja:
Prof. Feliksas JANKEVIČIUS​ - Nacionalinio vėžio instituto direktorius
Prof. Sonata JARMALAITĖ – Nacionalinio vėžio instituto direktoriaus pavaduotoja mokslui ir plėtrai.
Prof. Mindaugas JIEVALTAS – Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikos Urologijos klinikos vadovas.
Šarūnas NARBUTAS – Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos POLA prezidentas.
Paulius RAKŠTYS – Lietuvos sergančiųjų prostatos vėžiu draugijos prezidentas.
12.00–13.00​ – akcijos „Nerk į žydrą“ pradžia.
- Verslininkas Žilvinas Grigaitis pasidalys savo istorija.
 
- Nacionalinio vėžio instituto vadovas prof. F. Jankevičius, prof. Mindaugas Jievaltas, prof. Sonata Jarmalaitė, Paulius Rakštys ir Šarūnas Narbutas trečius metus iš eilės amžinai žydinčiame sode –  gyvybės simbolyje sodins obelaites, bus pastatytas suoliukas su prostatos vėžiu kovojantiems ligoniams. Akcija vyks Nacionalinio vėžio instituto sode, (nuo Santariškių g. reikia eiti už Nacionalinio vėžio instituto pastato).
 
Rugsėjo 15-ąją – ​Pasaulinę kovos su prostatos vėžiu dieną Lietuvos sergančiųjų prostatos vėžiu draugija inicijuoja plaukimą baidarėmis su šūkiu „Moterys už vyrus“. Bus plaukiama nuo Verkių malūno iki Baltojo tilto. Dalyviai renkasi 10 val. prie Baltojo tilto. Iš ten bus nuvežti iki starto. Kviečiame prisijungti prie mūsų. Prašome registruotis adresu: http://www.prostatosvezys.lt/news/193/60/Kvieciame-i-plaukima-baidaremis-Moterys-uz-vyrus/