Naujienos

Naujienos

2017.01.24

Beta-gliukanai ir jų poveikis žmogaus organizmui

Gyvieji organizmai turi išvystytą apsaugos nuo mikroorganizmų ir piktybinių ląstelių ginklą – imuninę sistemą, kuri savaime turėtų įveikti visas sveikatai iškylančias grėsmes, tačiau dėl įvairių faktorių ši sistema kartais neatlieka savo funkcijų – taigi imuninės sistemos  stimuliavimas ir jos papildomas įveikimas galėtų būti optimaliu būdu įvardintoms problemoms spręsti.

Viena iš tokių priemonių yra mielių beta-gliukanai.  Šiuo metu yra vykdoma daug biomedicininių ir klinikinių tyrimų tam, kad būtų išaiškintas ir patvirtintas mielių beta-gliukanų poveikis imuninei sistemai, vėžio gydymui.

UAB ..Biocentras“ aktyviai tiria beta-gliukanus ir yra pasiekęs daug žadančių rezultatų. Yra gauti tikslines savybes turintys beta-gliukanai bei terapinė beta-gliukanų kompozicija moduliuojanti žmogaus imuninę sistemą ir inicijuojanti piktybinių ląstelių ardymą jau yra užpatentuota.

Chromatografiškai atskirtų gliukanų ir iš jų gautų kompozicijų poveikis imuninės sistemos stiprinimui yra patvirtintas tiek laboratoriniame, tiek eksperimentinės gamybos lygmenyse. Pagrindinė preparato veiklioji medžiaga yra skirtingos molekulinės masės mielių polisacharidų komplekso frakcijos, pagamintos pagal UAB ,,Biocentras“ priklausantį patentą.

Inovatyvus gamybos būdas nulemia naujas produktų savybes: reikiamos molekulinės masės išgrynintos gliukanų frakcijos gali būti naudojamos tiek moduliuoti, tiek inicijuoti vėžinių ląstelių ardymo procesus.

Didelės molekulinės masės beta-gliukanai aktyvina fagocitus, skatina gama-interferono sintezę ir tokiu būdu stimuliuoja organizmo imuninę sistemą bei ardo pavienes vėžines ląsteles. Mažos molekulinės masės vandenyje tirpūs beta-gliukanai, sąveikaudami su neutrofilų CR3 receptoriais, inicijuoja visų vėžinių ląstelių ardymą. Tam, kad vėžinių ląstelių ardymas vyktų optimaliai ir organizmas nežūtų, svarbu išlaikyti optimalius didelės ir mažos molekulinės masės beta-gliukanų santykius atitinkamose kompozicijose.

Beta-gliukanų pagrindu pagamintas produktas papildo įrankių, nukreiptų kovai su piktybinėmis ląstelėmis spektrą. Produktas yra naudojamas, siekiant stabdyti piktybinių ląstelių augimą, padėti imuninei sistemai naikinti jas, o taip pat savo ruožtu tai padidins ir kitų terapinių metodikų taikymo efektyvumą.

Vartotojui yra pateikiamas kursas iš 30 porcijų, vartojant kasdien po vieną vienetą. Inovatyvus produktas yra pateikiamas skysčio, išpilstyto į 30 skirtingų buteliukų, pavidalu, kiekviename iš kurių yra tam tikras aktyvios medžiagos kiekis, kuris yra nustatytas mokslinių tyrimų ir literatūros analizės pagalba.

Sprendimas: Rokas seo