Naujienos

Naujienos

2017.06.16

Prof. Robert J. Thomas paskaita „Gyvenimo būdas susirgus vėžiu“ (video)

 Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos POLA kvietimu Nacionaliniame vėžio institute ir LSMU Kauno klinikose balandžio 4-5 dienomis viešėjo žymus Didžiosios Britanijos onkologas profesorius Robertas Thomas. Mokslininkas susitiko su sveikatos apsaugos ministru, Vilniaus ir Kauno klinikų vadovais, skaitė paskaitas medicinos specialistams ir pacientams apie mitybos ir aktyvaus judėjimo įtaką onkologinių ligų gydymui, vaistų nuo vėžio šalutinį poveikį ir pacientų galimybes pasirūpinti savo sveikata.

 
Profesorius Robert Thomas daugiau nei 30 metų konsultuoja ir gydo krūties, prostatos ir žarnyno vėžiu sergančius ligonius. Jau kurį laiką jį domina ne tik chemoterapijos, hormoninių ar kitų šiuolaikinių gydymo metodų veiksmingumas, bet ir jų sukeliamas šalutinis poveikis.
 
Kembridžo universitete mokslininkas kartu su kolegomis iš Bedfordo ir Koventrio universitetų yra įkūręs Gyvenimo būdo klinikinių tyrimų grupę, kuri jau gerą dešimtį metų tiria, kurios pagalbinės priemonės padeda pacientams pasveikti ir lengvina gydymo šalutinį poveikį, o kurios „neveikia".
 
Vilniuje ir Kaune gausiai susirinkusiems klausytojams prof. Robert Thomas pasakojo, kaip svarbu onkologiniams ligoniams reguliariai mankštintis ir sveikai maitintis. Aktyviai mankštinantis žmogaus organizme per valandą įvyksta apie 180 biocheminių pakitimų, kurie padeda apsisaugoti nuo kancerogenų ir pataisyti pažeistas ląsteles, slopina vėžinių ląstelių augimą ir plitimą bei skatina jų natūralią žūtį. Per savaitę mankštinantis po 2-4 valandas, lėtėja vėžio progresavimas ir net iki 30 proc. sumažėja ligos atkryčio tikimybė. 
 
Daugelis pacientų, kuriems taikoma chemoterapija, priauga svorio. Mitas, kad baigus gydymą kilogramai ištirpsta savaime, reikia iškart kreiptis į dietologą ir sporto medicinos specialistą. Nutukimas vėžio riziką didina net 50 proc., o atkryčio tikimybė padidėja apie 14 proc. 
 
Profesorius atkreipė dėmesį, kad onkologiniams ligoniams į racioną būtina įtraukti kuo daugiau daržovių, vaisių ir kitų augalinių produktų, kuriuose gausu polifenolių. Polifenoliai padeda kovoti su kancerogenais, slopinti uždegiminius procesus ir stimuliuoti imuninę sistemą, stabdyti vėžinių ląstelių dalijimąsi ir skatinti jų žūtį. Jungtinės Karalystės Nacionalinio vėžio tyrimų tinklo tyrimas (angl. The UK NCRN Pomi-T study) įrodė, kad specialiai šiam tyrimui sukurtas polifenolių gausus preparatas iš brokolių, granatų, ciberžolių ir žaliosios arbatos efektyviai slopino ne tik PSA, bet ir prostatos navikų augimą.
 
Profesoriaus Roberto Thomo nuomone, polifenolių antivėžinis ir uždegimo slopinamasis poveikis universalus, todėl Jungtinės karalystės nacionaliniam tyrimui sukurtas augalinis preparatas panašiai veikia ne tik prostatos, bet ir kitų lokalizacijų vėžio ląsteles ir saugo organizmą nuo ligos atkryčio bei gydymo sukelto nepageidaujamo toksinio poveikio.
 
Paskaitos su vertimu į lietuvių kalbą vaizdo įrašas: https://youtu.be/DmyugrZTo64
 
 
Sprendimas: Rokas seo