Naujienos

Naujienos

2017.12.01

Penki šimtai ūsuočių bėgimo trasoje skatino vyrus gyventi sveikai

Ūsų formos bėgimo trasoje sostinės Kalnų parke sekmadienį, lapkričio 26 dieną, varžėsi beveik 500 ūsuočių. Kas su tikrais, kas su dirbtiniais – prilipinamais ar nupieštais ūsais. Visi sportuodami palaikė keturių vilniečių bendraminčių kompanijos sumanytą akciją „Ūsai bėga“.

„Dėl daugybės darbų vyrai vis mažiau juda. Norime juos paskatinti daugiau judėti, sveikai gyventi“, – sakė vienas iš „Ūsai bėga“ sumanytojų Gediminas Grinius.

Trečius metus iš eilės akcijos dalyviai skelbė palaiką „Barzdoto lapkričio“ idėją, kuomet vyrai kviečiami visą mėnesį auginti ūsus ar barzdas – vyriškumo simbolį – ir šitaip palaikyti sergančiuosius prostatos ar sėklidžių vėžiu, raginti draugus, bičiulius, artimuosius ir pažįstamus laiku pasitikrinti sveikatą. 

Kartu su ūsuočiais bėgo ir BARZDŲ KLUBO nariai bei Lietuvos sergančiųjų prostatos vėžiu draugijos atstovai. „Kasmet „Barzdoto lapkričio“ renginiai darosi vis populiaresni. Labai smagu, kad visuomeninės organizacijos bendram tikslui gali sukviesti šitokį būrį žmonių. Šiandien matau daug jaunų merginų, kurios turi tėčius ir senelius, paskatinkite savo vyrus pasitikrinti sveikatą ir ypač atlikti prostatos specifinio antigeno testą, – anksti nustačius prostatos vėžį, su juo galima kovoti ir laimėti“, – bėgimo dalyvius skatino Lietuvos sergančiųjų prostatos vėžiu draugijos prezidentas Paulius Rakštys.

Ūsuočiai Kalnų parke varžėsi 1,2 kilometro ilgio take. Per valandą kiekvienas galėjo įveikti tiek ratų, kiek norėjo ir kiek leido jėgos. Kartu su bėgimo aistruoliais kalnų parko trasoje varžėsi ir Nacionalinio vėžio instituto specialistai, kurie gydo prostatos vėžiu sergančius vyrus, prof. Albertas Ulys ir prof. Sonata Jarmalaitė, politikas Gabrielius Landsbergis, bėgimo klubų nariai ir jiems simpatizuojantys.
Lietuvoje prostatos vėžiu serga daugiau kaip 17 tūkst. vyrų. Kasmet jų gretas papildo dar maždaug 2 tūkst. vyrų. Ankstyvosios priešinės liaukos vėžio diagnostikos dėka, vis daugiau vyrų liga nustatoma anksti, kai galima sėkmingai ją gydyti. Mūsų šalies ligoniams dabar prieinamas gydymas moderniausiais vaistais,  onkologai ruošiasi taikyti naujausias gydymo technologijas. Vis dėlto, geriau nesusirgti, nei susirgus gydytis. Todėl šios edukacinės ir informacinės iniciatyvos metu siekiama skatinti vyrus gyventi sveikai, daugiau judėti ir būti atsakingiems ne tik už savo sveikatą, bet ir už šeimą, kuri gali nukentėti jiems susirgus.

Pasaulyje lapkritis vadinamas „Movemberiu“, – tai darinys iš dviejų angliškų žodžių – moustache – ūsai ir november – lapkritis. Australijoje gimusio judėjimo metu vyrai ne tik kviečiami auginti ūsus, bet ir raginami remti prostatos, sėklidžių vėžio, bei kitų vyrams būdingų ligų ir savižudybių tyrimus, ankstyvą ligų diagnostiką ir veiksmingą gydymą, šitaip galiausiai sumažinant mirčių skaičių. Taip pat „Movemberio“ metu žmonės skatinami pasidomėti šeimos sveikata, ypač ar artimi žmonės yra sirgę  vėžiu, ir gyventi sveikiau. „Movemberio“ akcijos organizuojamos 21 pasaulio šalyje.

Ūsai bėgaKarolio Kavolėlio nuotraukos

Daugiau informacijos:
Aušrinė Šėmienė
Medicininės informacijos centras
+370 698 73 471
ausrine6@gmail.com
 

Sprendimas: Rokas seo