Naujienos

Naujienos

2013.02.20

Sustabdykime vėžį tuoj pat!

2012 metų spalio 26-27 dienomis Šveicarijoje, Lugano mieste buvo susirinkę Pasaulinio onkologijos forumo dalyviai, kurių pagrindinė užduotis buvo įvertinti kovoje su vėžiu pasiektą progresą. Forumą organizavo Europos onkologijos mokykla bendradarbiaudama su „The Lancet“ žurnalu. Šiame forme dalyvavo pasaulyje garsūs epidemiologai, klinicistai, mokslininkai, sveikatos priežiūros politikoskūrėjai bei pramonės atstovai.

Dalyviai priėjo išvados, kad šiuo metu esančios vėžio kontrolės strategijos neveikia: vėžio, kurio būtų galima išvengti, iš tiesų išvengti nepavyksta, per daug žmonių kenčia ir miršta nuo vėžio, kuris galėjo būti aptiktas laiku ir išgydytas,o naujų efektyvių vėžio gydymo būdų paieškos modelis neatitinka iškelto tikslo, todėl turėtų būti peržiūrėtas ir iš esmės pertvarkytas.

Paskutinėje forumo sesijoje buvo susitarta dėl tolimesnių veiksmų, kurių efektyvumas įrodytas  ir kurie yra prieinamii visame pasaulyje, būtinybės, jei norime sustabdyti šį  katastrofiškai augantį dėl vėžio kenčiančių bei mirštančių vyrų, moterų ir vaikų skaičių.

Šis 10-ies veiksmų planas buvo paskelbtas 2013 m. vasario 4 d., Pasaulinę vėžio dieną, ir atkreipė  vyriausybių bei strategijos kūrėjų dėmesį į milžiniškus žmogiškuosius ir ekonominius nuostolius, sukeliamus vėžio bei paskatins imtis veiksmų.

Šis kreipimasis pasirodė vasario 4 dieną, pavadinimu „Sustabdykime vėžį tuoj pat!”  laikraščiuose “International Herald Tribune”, “Le Monde”, “La Repubblica”,” El País” ir “Neue Zürcher Zeitung”. Tą pačią dieną Kreipimasis buvo paskelbtas ir “The Lancet” žurnale kartu su komentaru, o taip pat buvo aptartas ir “Cancer World” žurnale. Daugelyje šalių, tame terpe ir Lietuvoje,  planuojami įvairūs renginiai, kurie padės atkreipti politikos lyderių dėmesį į Kreipimasį.

 


Informacija spaudai

Kreipimasis

Plakatas

 

Sprendimas: Rokas seo